SzóKiMondóka játékcsomag - Óvoda
Cikkszám: | 12457 |
Elérhetőség: | Raktáron |
|
Leírás
SzóKiMondóka játékcsomag – fejlesztő játék a szavakkal
,,Játszani, alkotni, kreatívan szórakozni sokféleképpen lehet, mi a szavakkal szeretünk játszani. Megjelenítjük, lerajzoljuk, mondókába, dalba foglaljuk, mesébe szőjük őket.”
- Szeretnél egy játékot, amivel sokfélét lehet játszani?
- Szeretnél egy játékot, ami egyaránt szórakoztató lehet különböző korú gyermekeid számára és akár együtt is tudják játszani?
- Szeretnél egy játékot, ami gyermeked magyar szókincsét fejleszti, mert esetleg külföldön élsz és kétnyelvű a gyermeked vagy, mert eleged van a lefordított, magyar kultúrától távol álló mesékből és játékokból?
- Szeretnél egy játékot, amellyel egyszerre többféle készséget fejleszthetsz, úgy, hogy te is érted és átlátod, hogy mi miért jó a gyermekednek?
- Szeretnél egy játékot, amelyben részt vehet az egész család és a fejlesztés mellett tartalmas közös időtöltés is?
A SzóKiMondóka – játék a szavakkal, egy szavakra épülő fejlesztőjáték a mai, képorientált világban. Egy interaktív, nyelvi készségfejlesztő játék 2-6 éves kisgyermekek számára, amellyel a szülők, családtagok bevonásával a gyermekek felfedezhetik az őket körülvevő világot: a beszéd, dalok, filmek és mesék útján. Most a Bevezető fejezetet kínáljuk, de hamarosan folytatjuk a sorozatot, 6 további résszel!
Mit tartalmaz a SzóKiMondóka játékcsomagja?
- Egy zenés kisfilmet, az Óvoda világáról, megzenésített mondókákkal, énekkel, táncoló gyerekekkel… hogy ne csak bámulja a tévét, hanem mozogjon, táncoljon velünk!
- Illusztrált, színes szókártyákat, amelyek már önmagukban is sokféle játéklehetőséget rejtenek
- Mesekönyvet– “Lackfi János: Milán és a sziázás” címmel – hogy este a nagy táncolás, énekelés után letelepedjünk, összebújjunk és mesébe szőjük a szavakat.
- Tippeket szülőknek, hogy milyen játékokat játszhatunk otthon együtt, illetve sok-sok lehetőséget, hogy mit játszunk a SzóKiMondóka elemeivel
A SzóKiMondókában azt szeretik a szülők, hogy sokfélét lehet vele játszani a gyermek hangulatához, a napszakhoz igazítva a közös játékot. Ha elmélyültebb játékra van lehetőségünk, elővehetjük a szókártyákat. Itt számtalan játéklehetőség van, amit az Útmutatóban részletezünk is. Ha aktívabb, energia levezető időtöltést szeretnénk, tegyük be a zenés kisfilmet és jöhet a közös tánc, együtt mondókázás, éneklés, szófelismerő játék. Ha pedig, például este a nyugodt légkör megteremtése a cél összebújhatunk a kanapén és együtt, beszélgetve olvashatjuk a mesekönyvet.